Veľa žien sa pýta – ako mať väčšie poprsie? Odpoveďou je najčastejšie – plastická operácia a prsné implantáty. No je to jediná odpoveď? Nie je spôsob, ako dosiahnuť väčšie poprsie aj inými, prirodzenejšími, cestami? Ak sa rozhodujete o tom, ako získať väčšie prsia, ponúkame vám niekoľko možností, ktoré môžete využiť.

Masáže a cvičenia

Zrejme najjednoduchšou a najlacnejšou možnosťou, ako je možné získať väčšie a pevnejšie poprsie, sú masáže a cvičenia. V prípade masáži môže ísť o pomoc pri napnutí pokožky v oblasti pŕs a napnutí väzov medzi bradou, krkom a prsiami. Takéto masáže sa môžu robiť nasucho, ale napríklad aj s vmasírovaním citronovo-olejovej zmesi. Odporúča sa striedať jemné a silnejšie masáže.

Cvičenie je tiež pomerne dobre využívaná alternatíva, či už ide o plávanie, cviky vo forme klikov o podlahu alebo o stenu, prípadne využívanie jednoručných a jednokilových činiek alebo iných pomôcok. Veľmi populárne a jednoduché sú aj cviky tlakom a ťahom dlaňami oproti sebe. Pri cvičení sa ale výsledky nedostavujú hneď, je potrebné cvičiť dlhodobo a zároveň príliš nepresilovať svalstvo.

Pri masážach aj cvičení ale platí, že ide najmä o formovanie a posilňovanie poprsia a nie priamo o jeho zväčšenie tak, aby boli viditeľné výsledky za krátky čas a napríklad vo forme zväčšenia o 2 alebo 3 čísla.

Tabletky na väčšie poprsie

Veľmi populárnou možnosťou sú aj tabletky na poprsie. Tu ale treba povedať, že existujú viaceré diskusné fóra na internete, kde sú skúsenosti s týmito tabletkami negatívne, čiže – tabletky nesplnili očakávania. Hovoríme samozrejme o prírodných tabletkách vo forme výživových doplnkov, nie o hormonálnych liekoch na predpis.

Tieto tabletky sú zložené z extraktov a výťažkov rastlín obsahujúcich vo zvýšenej miere rôzne druhy fytoestrogénov a fytoživín. Ide o látky, ktoré majú podobnú funkciu ako klasický ľudský estrogén, na druhú stranu sú ale prírodného a rastlinného charakteru. Tieto látky môžu pomôcť lepšiemu prekrveniu poprsia alebo zdureniu či menšiemu zväčšeniu prsnej žľazy a teda aj zväčšeniu poprsia.

Najčastejšie obsahujú nasledovné byliny a rastliny:

  • Senovku grécku
  • Saw Palmetto
  • Angeliku
  • Benedikt lekársky
  • riasy Kelp
  • Damianu
  • Wild Yam

To, či tabletky zaúčinkujú alebo nie, závisí v prvom rade od počiatočného stavu a hladiny hormónov v tele. Najlepšie účinkujú v prípade malých a ovisnutých pŕs, ktoré môžu spevniť a mierne im zväčšiť objem. Výhodou je aj to, že viaceré z nich pôsobia proti bolestiam pri menštruácií a v rámci prevencie voči niektorým nádorom založeným na hormonálnych faktoroch.

Chirurgické zákroky

Chtiac či nechtiac sa dostanete aj k zvažovaniu možnosti napríklad plastickej operácie alebo zväčšenia prsníkov pomocou liposukcie tuku a jeho prenesenia do pŕs, čiže ide o určitú formu autotransplantácie tuku. Vo všetkých prípadoch sa jedná o umelý zásah, ktorý ale má výhodu v tom, že účinkuje rýchlo a okamžite.

Pri plastickej operácii prichádza k implantovaniu prsníkových implantátov, najčastejšie silikónových, pričom operácia sa vykonáva pri plnej anestéze. U nás sa používajú implantáty naplnené silikónom a podľa tvaru môžu byť buď okrúhle alebo anatomicky tvarované – pre každú ženu to je individuálne.

V prípade zväčšenia poprsia vlastným tukom spolu s kmeňovými bunkami prichádza k odobratiu tuku z jednej časti tela a jeho prenesenie do pŕs. Toto sa deje na dvakrát, ale niekedy je nutných aj viac zákrokov, pretože časť tuku môže telo odbúrať.

V prípade prvého aj druhého zákroku hrozia ale pooperačné komplikácie, bolestivosť, citlivosť, krvácanie, riziko infekcií a iné riziká spojené s takýmto umelým zákrokom. Úplne vyhnúť sa im nie je možné a dokonca v extrémnych prípadoch sa môže zákrok úplne nevydariť a prsia budú deformované alebo asymetricky veľké.

Ako na väčšie poprsie prirodzene a komplexne

Ak nechcete absolvovať plastickú operáciu alebo iné zákroky, ktoré spočívajú v umelom zásahu do organizmu, odporúčame vám oveľa prirodzenejšiu cestu. Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli mať väčšie, pevnejšie a krajšie prsia, nájdete v našej špeciálnej príručke a e-knihe nazvanej „Väčšie prsia prirodzene“.

V knihe nájdete všetky informácie na jednom mieste, ktoré potrebujete, aby ste mohli zmeniť svoj životný štýl, životosprávu, upraviť stravovanie a pochopiť, ako prirodzene prsia rastú a čo sa dá spraviť, aby ste tento rast naštartovali znova. Kto hľadá konkrétne tipy a návody, ten musí túto príručku jednoducho mať – nájde tam naozaj všetko.