Zväčšovanie pŕs môže mať viac foriem. Buď sa ženy rozhodnú pre ich lepšie vytvarovanie, prípadne sa rozhodnú cvičiť, aby ich mali pevnejšie, alebo skúšajú aj klasický chirurgický zákrok a plastickú operáciu. Tak, ako sa dá zmenšiť, dá sa ale aj zväčšiť objem pŕs úplne prirodzenou cestou bez umelých zásahov zvonku.

Silikónové implantáty, tuk, kyselina hyalurónová

Najčastejším spôsobom, ako chce niekto zväčšiť objem poprsia, sú chirurgické zákroky. V tejto oblasti sa využívajú najčastejšie plastické operácie, ktoré sú spojené jednak s formovaním a tvarovaním pŕs – najmä natiahnutím a zvýšením elastickosti pokožky, ale aj so zavedením implantátov.

Prsníkové implantáty zaručene okamžite zväčšia prsia a to bez ohľadu na to, či ide o okrúhle alebo anatomicky tvarované implantáty. V dnešnej dobe sa u nás využívajú najviac tie, ktoré sú plnené silikónovým gélom. S takýmto zákrokom je ale spojených mnoho rizík, napríklad pooperačné infekcie, krvácanie, zlé hojenie jaziev, bolesti, ale aj problémy so samotnými implantátmi.

Druhou možnosťou je menej invazívny zákrok a to vpichnutie vlastného tuku alebo kyseliny hyalurónovej do poprsia. Tiež dochádza k okamžitému zväčšeniu poprsia, ale aj tu platí, že zákroky môžu sprevádzať komplikácie, vedľajšie efekty a problémy. Navyše, zákroky je nutné častejšie opakovať, pri kyseline hyalurónovej dokonca každých 18 mesiacov.

Pomôžu cviky na objem pŕs?

Ak hľadáte efektívnu cestu, ako nielen zväčšiť prsia, ale ako zväčšiť objem hrudníka celkovo, najlepším riešením je cvičenie. Či už ide o klasické kliky na objem pŕs, plávanie alebo cvičenie pomocou činiek a iného náradia, vždy ide len o podpornú formu. Samozrejme, cvičením je možné dosiahnuť významné výsledky napríklad v oblasti spevnenia pŕs, ale zázraky zo dňa na deň určite nečakajte.

Najčastejšie sú klasické kliky v ľahu tvárou smerom k podlahe, ale tu musíte dať dlane bližšie k telu tak, aby ste cítili, že posilňujete prsné svalstvo a nie svalstvo ramien a rúk. Alternatívou sú kliky v stoji smerom k stene, kedy sa postavíte pred stenu pol metra, dlaňami sa o ňu opriete na úrovni pliec a pritláčate a odtláčate sa od nej.

Alternatívou je zas cvičenie s jednoručnými kilovými činkami alebo expandérom, ale aj v tomto prípade ide viac o posilňovanie pevnosti svalstva. Na objem pŕs pomáha najmä dlhodobé cvičenie, no určite prsia nepreťažujte príliš veľkým namáhaním, pretože ide o tzv. malý sval. Taktiež necvičte ani s príliš ťažkými závažiami.

Tabletky – ďalšia alternatíva

Ďalšou alternatívnou metódou, ako zväčšiť objem pŕs bez plastiky alebo iných chirurgických zásahov, sú tabletky na zväčšenie pŕs. Tieto tabletky sú založené na prírodnom zložení a obsahujú výťažky rastlín bohatých na fytoestrogén, čo je prírodný hormón podobný ľudskému estrogénu. Keďže estrogén je zodpovedný za rast prsnej žľazy počas puberty, je zodpovedný aj za zväčšovanie pŕs.

Veľmi podobne by mal fungovať aj jeho rastlinný náprotivok fytoestrogén, ktorý je obsiahnutý napríklad v takých rastlinách ako Fenikel, Saw Palmetto, Senovka grécka alebo Damiana, ktoré sú súčasťou zloženia najznámejších tabletiek na zväčšovanie pŕs. Či už si zoberiete tabletky ako Breast Extra +, Mamma Mia alebo Super Prsia, všetky obsahujú podobné bylinné zložky.

Čo sa týka otázky ich efektivity, u niektorých žien dokážu takéto tabletky napríklad spevniť prsia, dodať im mierne väčší objem a prípadne pomôcť s citlivosťou prsných bradaviek. Na druhú stranu, nie u každej ženy sa takéto efekty dostavia a záleží teda veľmi veľa individuálne na jej fyziologickom stave a hladine hormónov. Skutočný a viditeľný rast objemu pŕs by mohli spôsobiť len klasické hormonálne lieky alebo antikoncepcia na predpis.

Ako zväčšiť objem pŕs prirodzenou cestou

Ak ste sa rozhodli, že nepotrebujete ani žiadne hormonálne tabletky a nechcete ani absolvovať rôzne druhy klasických chirurgických zákrokov, môžete objem pŕs zväčšiť aj prirodzenou cestou. V čom spočíva? Odpoveď dá náš eBook „Prirodzene väčšie prsia“, ktorý je návodom na komplexné zväčšenie objemu pŕs prirodzenou formou.

Zistíte, ako funguje rast pŕs, ako ovplyvňujú niektoré živiny a hormóny ich veľkosť a pevnosť, ale najmä zistíte, čo máte robiť a čo nemáte robiť pre to, aby ste mali väčšie, krajšie a pevnejšie prsia. Navyše, bez plastík, bez operácií a bez straty času a vyhadzovania peňazí – to je predsa snom každej ženy.