Plastická operácia pŕs

Všetko čo potrebujete vedieť o plastike pŕs

Nie ste spokojná s tvarom alebo veľkosťou vášho poprsia? V takom prípade asi premýšľate nad najčastejšou možnosťou, ktorú u nás bežne ženy volia – plastikou pŕs. Plastické operácie pŕs sa hodia tak pre zväčšenie prsníkov, ako aj v prípadoch, že chce žena zlepšiť ich tvar. Nie vždy je ale stav pred a po taký uspokojivý.

Plastické operácie prsníkov ako riešenie?

Doba pokročila a kým koncom minulého storočia bolo potrebné dochádzať za chirurgickou úpravou prsníkov do zahraničia, dnes sa u nás takéto zákroky robia pomerne bežne vo viacerých mestách. Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Trnava či Pezinok, to je len zopár miest, kde sídlia prevažne súkromné zariadenia vykonávajúce takéto zákroky.

Vzhľadom na to, že cena takýchto zákrokov je pomerne vysoká, najnovšou módou je absolvovať plastiku pŕs na splátky. Viacero žien sa snaží ušetriť tým, že sa využije metóda použitia výplne s vlastným tukom, ale cena je aj v tomto prípade pomerne vysoká. Takýto postup je ale rizikový a môže spôsobiť vznik cýst alebo skresľovanie vyšetrení pri diagnostike rakoviny. Je tu aj riziko, že takáto operácia bude nevydarená z hľadiska výsledného efektu.

Aktuálne sa u nás pri plastike pŕs využívajú implantáty a najčastejšie sú tieto dva typy:

  1. Okrúhle prsníkové implantáty – v tomto prípade sa do prsníka vloží už pripravený gélový implantát, najčastejšie s náplňou fyziologickej soli, ktorý má pevný tvar a podľa želania zákazníčky sa zvolá už len konkrétna veľkosť.
  2. Anatomické prsníkové implantáty – táto alternatíva je flexibilnejšia, nakoľko sa používa gélový silikónový implantát, ktorý sa dá tvarovať aj počas zákroku a tak môže vernejšie kopírovať prirodzený tvar poprsia a tieto implantáty sa hodia aj pri deformácii pŕs a jej vyriešenie.

V oboch prípadoch ide ale o postup, kedy sa musí vykonať rez buď pod alebo vedľa prsníka a cez tento rez sa implantát do prsníka vloží. Následne sa vykoná zašitie rezu, prípadne jeho zalepenie špeciálnym lepidlom alebo páskou.

Čo hovorí verejná diskusia

Ako určite tušíte, takýto postup má svoje pre a proti. Jednoznačne ide o rýchle riešenie, kedy je možné zväčšiť poprsie aj o niekoľko čísel a to bez nutnosti dlhodobého čakania. Pre ženu je to aj pohodlnejšie, keďže sa stačí dostaviť na pár hodín do zdravotníckeho zariadenia a tam pri anestézii podstúpiť jednorazový zákrok.

Nejedno internetové fórum alebo obsahuje aj viaceré fotky a video zábery, ktoré ukazujú, že nie každá plastika pŕs sa podarí presne tak, ako sa to sľubuje pred zákrokom. Rovnako existujú aj viaceré recenzie a názory spokojných či menej spokojných klientok takýchto súkromných kliník a absolútne 100% nie je možné zaručiť požadovaný výsledný efekt.

Moderná medicína považuje chirurgické zákroky invazívneho typu, a je jedno či ide o viac alebo menej invazívny zákrok, za jediné efektívne. Ak sa zameriame na rýchlosť, jednoduchosť a pohodlnosť takéhoto riešenia, tak je určite nutné mu priznať niektoré výhody. Problémom je ale veľké množstvo nevýhod, ktoré sú s takýmto riešením spojené.

Najčastejšie ide o:

  • riziko zlého pooperačného vývoja jazvy alebo okolitého tkaniva
  • riziko pooperačného krvácania alebo infekcie
  • riziko prasknutia implantátu
  • riziko stvrdnutia okolitého tkaniva
  • riziko zmien na bradavkách

Existuje dosť prípadov, kedy sa ukázalo, že po pár týždňoch či rokoch bolo nutné pôvodné prsné implantáty odobrať. Problémom to bolo aj vtedy, ak nešlo hneď o zväčšenie pŕs, ale skôr o ich upravenie z hľadiska tvaru, čiže klasickú plastiku pŕs.

A čo alternatívna možnosť?

Alternatívnou možnosťou sú prirodzené metódy, ktoré pomôžu zväčšeniu poprsia prírodnou cestou, prípadne aj lepšiemu vytvarovaniu poprsia. To všetko bez rizík chirurgických zákrokov, bez vyhadzovania veľa peňazí za rôzne „mastičky“ alebo „pilulky“ na rast pŕs. To, ako dosiahnuť pevné a krásne prsia aj bez klasickej medicíny, odhaľuje príručka „Prirodzene zväčšené prsia“.

V tejto príručke a knihe nájdete v podstate všetko, od tipov na správne stravovanie, cez rôzne masážne techniky, až po bylinky, cviky a kompletný výživový a tréningový plán podporujúci rast pŕs prirodzenou formou bez zdravotných rizík a bez nutnosti veľkých investícií.

Súvisiace články:

Augmentácia prsníkov

Augmentácia pŕs je odborný názov pre zväčšovanie pŕs a to pomocou chirurgického zákroku. Ide buď o klasickú plastickú operáciu spojenú s implantovaním prsných implantátov, alebo o neinvazívne metódy ako sú napríklad zväčšenie pŕs vlastným tukom alebo kyselinou...

Plastika pŕs – aká je jej cena?

Zväčšenie pŕs alebo plastika, čiže ich formovanie odborným chirurgickým zákrokom, nie je určite žiadna lacná záležitosť. To, koľko bude nakoniec takýto zákrok stáť, záleží od mnohých faktorov. Prvým je použitá metóda, druhým je cena za služby a tretím je nutnosť...