Prírodné metódy zväčšenia pŕs

Prírodné zväčšenie poprsia je snom každej ženy. Veď ktorá by sa nechcela vyhnúť chirurgickému zákroku a zároveň by nechcela mať väčšie, pevnejšie, objemnejšie a krajšie prsia? Je to ale vlastne reálne? Aké sú súčasné možnosti a ide skutočne o lepšiu alternatívu napríklad k plastickej operácii?

Prečo povedať nie klasickej medicíne

Odpoveď na túto otázku je pomerne jednoduchá – či už sa rozhodnete pre klasickú plastickú chirurgiu a zväčšenie cez prsné implantáty, alebo zvolíte o niečo menej invazívnu cestu napríklad zväčšenia vlastným tukom, v oboch prípadoch musíte počítať s tým, že môžu nastať komplikácie a problémy.

V prípade prsných implantátov už síce nehrozí ich prasknutie tak, ako v minulosti, ale vyskytujú sa napríklad pooperačné infekcie alebo krvácanie. Niektoré ženy tiež majú skúsenosti so zvýšením bolestivosti a citlivosti prsníkov alebo bradaviek, prípadne aj s celými prsiami. Problémom môže byť aj asymetria, najmä pri druhom spôsobe zväčšovania prsníkov. Vo všetkých prípadoch ide o reakciu organizmu na umelý a neprirodzený zásah zvonku.

Nevýhodou je aj pomerne vysoká cena, pretože tieto zákroky stoja od 2.000 € až do 3.000 €, niekedy aj viac. Navyše ide o invazívne zákroky, pričom najmä pri implantátoch je treba rátať aj s jazvami a určitou dobou hojenia.

Prírodné tabletky a lieky

Na zväčšenie pŕs prírodnou cestou sú ideálne rôzne druhy piluliek a tabliet. Tieto prírodné produkty a prípravky na zväčšenie pŕs sú zložené len z výťažkov a extraktov rastlín a bylín s vysokým obsahom fytoživín, najmä fytoestrogénov. Tie sú v podstate rastlinnou náhradou klasického hormónu estrogén a majú aj podobné účinky.

Vo väčšine týchto tabliet sú obsiahnuté najmä rastliny ako Fenikel, Damiana, Senovka grécka, Wild Yam, Saw Palmetto, Angelika alebo morské riasy Kelp. Spoločným znakom všetkých týchto rastlín je, že obsahujú zmienené fytoestrogény, hoci každá v inom množstve a koncentrácií.

Čo sa týka tabliet, u nás sa najviac predávajú Breat Extra +, Super Prsia a Mamma Mia. Prvá zmienená tabletka má za cieľ stimulovať ženský organizmus k tvoreniu ďalšieho tkaniva prsnej žľazy, čo so sebou nesie zväčšenie pŕs. Druhá je určená najmä na spevnenie poprsia a zlepšenie menštruačného cyklu. Tretí druh tabliet má najmä účinky na spomalenie starnutia pokožky a na zväčšenie prsnej žľazy.

U každej ženy je ale efektívnosť účinku individuálna a záleží to od toho, aké má prsia a aká je u nej hladina hormónov. Aj preto môžu u niekoho takéto prírodné tabletky účinkovať viac a u niekoho iného menej. Určitý účinok, minimálne v oblasti spevnenia pŕs, tu ale v zásade takmer vždy je.

Krémy a gély

Medzi ďalšie prírodné prostriedky patria gély a krémy na zväčšenie poprsia a pŕs. Tie fungujú v zásade veľmi podobne ako viaceré tabletky, avšak v tomto prípade je ich aplikácia zvonka. Aj krémy a gély majú prírodné zloženie a obsahujú výťažky rôznych rastlín, niektoré sú aj chladivé a slúžia napríklad aj na masáž poprsia.

Najčastejšie sa u nás predávajú krémy a gély ako Brestrogen, Procurves Plus, Siluette, Siluette Plus, Mamma Mia, Bust Fix alebo Pupa. Niektoré z nich podporujú ukladanie tuku v prsiach, ďalšie pomôžu pokožke k väčšej elasticite, pevnosti a napnutosti, čo so sebou nesie aj optické zdvihnutie pŕs a zväčšenie ich objemu. Krémy je možné aplikovať v domácom prostredí a ako podporný prostriedok sú veľmi dobrou súčasťou prirodzeného zväčšovania a zlepšovania pevnosti pŕs.

Ako na prírodné zväčšenie pŕs komplexne

Ako vidíte, existuje niekoľko možností, ako si zväčšiť prsia a spraviť ich objemnejšie, krajšie, väčšie a celkovo pevnejšie. Namiesto toho, aby ste ale takéto možnosti skúšali izolovanie a postupne, lepšie je vybrať sa na túto cestu komplexne.

Práve o tom hovorí náš ebook zvaný „Prirodzene väčšie prsia“, ktorý je možné si stiahnuť u nás. Získate tu kompletné informácie o prirodzených formách a metódach, zistíte, ako rast pŕs funguje  a čo všetko môžete spraviť, aby sa u vás obnovil Ak hľadáte konkrétne návody, tipy a recepty, táto príručka vám na jednom mieste ukáže všetko – od masáží, cez prírodné bylinky, až po recepty na domáce krémy.

 

Súvisiace články:

4 najlepšie rady, ako na väčšie poprsie

Veľa žien sa pýta – ako mať väčšie poprsie? Odpoveďou je najčastejšie – plastická operácia a prsné implantáty. No je to jediná odpoveď? Nie je spôsob, ako dosiahnuť väčšie poprsie aj inými, prirodzenejšími, cestami? Ak sa rozhodujete o tom, ako získať...

3 spôspoby, ako zväčšiť objem pŕs

Zväčšovanie pŕs môže mať viac foriem. Buď sa ženy rozhodnú pre ich lepšie vytvarovanie, prípadne sa rozhodnú cvičiť, aby ich mali pevnejšie, alebo skúšajú aj klasický chirurgický zákrok a plastickú operáciu. Tak, ako sa dá zmenšiť, dá sa ale aj zväčšiť objem pŕs úplne...