Tabletky na zväčšenie pŕs

Téma zväčšovania pŕs bez nutnosti chirurgických alebo iných invazívnych nárokov je v poslednej dobe veľmi živá. Najviac diskutované a hľadané sú asi tabletky na zväčšenie pŕs. Existujú mnohé recenzie, ktoré ich chvália, ale zároveň nájdete aj nejedno internetové fórum a diskusiu, kde sa hovorí o ich nedostatočnom účinku.

Ako fungujú tabletky na zväčšenie prsníkov

Princípom tabletiek je podporiť rast prsnej žľazy, ktorá má najväčší vplyv na objem a veľkosť prsníkov a prsného tkaniva. V zásade existujú dva typy tabliet, ktoré podporujú rast pŕs a to buď hormonálne alebo prírodné tabletky. Hormonálne sú napríklad antikoncepcia alebo iné liečivá s obsahom hormónov.

Tie ale nemajú za úlohu primárne rast pŕs a preto sa nepovažujú za typické tabletky na zväčšenie pŕs a za týmto účelom sa ani neužívajú. Navyše, ide o tabletky na lekársky predpis, takže žiadna lekáreň vám ich nevydá bez odporúčania lekára.

Typické tabletky na zväčšovanie pŕs sú teda prírodného charakteru a sú založené na tom, že obsahujú výťažky takých rastlín, kde sú vo vyššom množstve zastúpené fytoestrogény a iné fytoživiny. Ide v podstate o rastlinné hormóny, ktoré by mali v tele človeka pôsobiť podobne ako estrogén u žien, čiže podporovať rast pŕs.

Čo všetko obsahujú takéto tablety

Tieto tabletky neobsahujú žiadne chemikálie ani umelo pridávané látky, naopak, najčastejšie v ich zložení nájdete rastliny a bylinky ako sú:

 • Senovka grécka
 • Saw Palmetto
 • Palma plazivá
 • Fenikel obyčajný
 • Benedikt lekársky
 • Morské riasy Kelp
 • Angelika
 • Damiána
 • Srdcovník obyčajný
 • Divoký Yam

Väčšinou takmer všetky tabletky na zväčšenie pŕs obsahujú niektoré z týchto látok. Či už sa rozhodnete pre známy Decolen alebo iné výživové doplnky a produkty s podobnými funkciami, ktoré sú menej známejšie, v princípe ide zložením o veľmi podobné produkty.

Aké prírodné tabletky na zväčšenie poprsia sa u nás najviac predávajú

Najčastejšie sa u nás predávajú práve prírodné tabletky, ktoré sú určené najmä na spevnenie poprsia, zlepšenie kvality pokožky a na plnší objem pŕs. U niektorých žien môžu dosahovať výsledky aj ohľadom zvýšenia citlivosti bradaviek a zmiernenia bolesti pri menštruácií, niektoré dokonca majú výsledky aj v rámci prevencie pred výskytom nádorov závislých od hladiny estrogénov.

Najčastejšie je možné nájsť nasledujúce tri druhy tabletiek:

 1. Breast Extra Plus – ide prírodné tabletky obsahujúce výťažky rastlín ako Divoký Yam, Angelika alebo Damiana, ktoré pomáhajú k stimulácii ženského organizmu ohľadom vytvárania tkaniva prsnej žľazy, čo má za následok zväčšenie poprsia
 2. Super Prsia – aj v tomto prípade ide o prírodné preparáty s obsahom viacerých bylín ako Senovka grécka, Fenikel alebo Saw Palmetto, pričom tieto tabletky sú určené na zväčšenie pŕs, spevnenie poprsia a môžu upraviť aj pravidelný menštruačný cyklus
 3. Mamma Mia – tieto tabletky sú určené na prirodzené zväčšenie a spevnenie pŕs a zároveň na spomalenie starnutia pokožky; základom ich zloženia je Senovka greécka, Fenikel, Wild Yam a Kelp riasy, ktoré majú podobné účinky ako estrogén

Naozaj účinkujú?

Sami sme si vyskúšali vyššie zmienené tabletky a dospeli sme v podstate k dvom poznaniam. Prvé je, že určitý účinok a efekt naozaj majú a to najmä z hľadiska vyššej pevnosti pŕs, ktoré boli viac napnutejšie a pôsobili tak plnšie v podprsenke.

Druhý záver ale je, že čakať z večera do rána na zázraky sa neoplatí, pretože viac ako o jedno číslo tieto tabletky prsia jednoducho nemôžu zväčšiť. Všetko ale závisí aj od individuálneho stavu každej ženy a napríklad aj od hladiny jej hormónov v tele.

Ďalšie možnosti? Existujú

Ak nechcete vyskúšať tabletky, ale zároveň hľadáte iné možnosti, v princípe si môžete vybrať medzi cestou rýchleho riešenia prostredníctvom implantátov alebo iných klasických medicínskych zákrokov, alebo cestou dlhodobejších zmien a postupov, ktoré sú pre telo oveľa prirodzenejšie.

Za týmto účelom vám odporúčame prečítať si našu eKnihu a príručku zvanú „Prirodzene väčšie prsia“, ktorá obsahuje všetky informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli dosiahnuť väčšie prsia aj inak, ako tabletkami. Zistíte, čo všetko musíte v životospráve a životnom štýle zmeniť, aby ste znova obnovili prirodzený rast pŕs.

Súvisiace články:

Ako vybrať krém na zväčšenie pŕs

Krémy na zväčšenie poprsia sú na tom podobne ako tabletky tohto druhu – existuje na ne príliš veľa protichodných názorov. Je to kvôli tomu, že bežný krém na zväčšenie pŕs má prírodné zloženie, ktorého cieľom je podporiť rast prsníkov u každej ženy individuálne...